מה אומרים עלי

אדם הוא תמצית נוף ילדותו, הוא אותו אדם, שגידלו אותו הוריו, שנתנו לו אהבה או שללו אותה ממנו, שגדל עם אחרים או לבד, שהיה עטוף בקול ובמגע או שמה בתכריכים ורחמים. כמו העץ הוא שואף למעלה, כמו העץ הוא צמא למים, כמו העץ הוא תמצית האהבה שהושקה בה. אני מודה לכל אלו שהביעו תמיכה בפועלי, אתם הם אלו שיכולים לקחת בחור כמוני ולהמריאו כמטוס בו השלם גדול מסך חלקיו.

נעמה לרנר, ארגון "בזכות"

נעמה היא מהלוחמות הנועזות ביותר למען זכויות של אנשים עם מוגבלות אשר ניהלה במשך 20 שנה המחלקה הקהילתית בארגון "בזכות". אין חומה שתעצור מבעדה להיכנס פנימה ולהציל אנשים. כיום נעמה היא מתמחה בסנגוריה הציבורית כחלק מקבלת ההסמכה לעריכת דין.

"לאחר שנחשפתי לאיכויותיו, לידע הרחב שלו, לאינטליגנציה הגבוהה, לרהיטות, ביקשתי ממנו לסייע בקידום הנושאים שאנו עוסקים בהם. אהוד פעיל בארגון בזכות בעיקר בתחום הנגשת ההליך הפלילי לאנשים עם מוגבלות. הוא שותף בסדרות של הרצאות והכשרות שאנו עורכים לשופטים בכל הערכאות, והוא מסייע בכתיבת חומרי לימוד להכשרות מבוססות סימולציה והכשרות באמצעות סרטים מבוימים. לעשייה של אהוד בארגון בזכות יש משקל רב ומשמעות מקצועית גדולה".

נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב

"בשמי ובשם כל שופטי בית המשפט המחוזי בתל-אביב יפו, הריני להודות לך על דבריך החשובים. הדברים היו מרגשים, מעצימים והעשירו את ידיעתנו בנושא". במכתבו למנהל בתי המשפט, ד"ר יגאל מרזל, כותב השופט איתן אורנשטיין: "ביום 22.1.2020 הועברה לכל שופטי בית המשפט המחוזי תל-אביב יפו הדרכה מרתקת בנושא הנגשה. ההדרכה הועברה על ידי הגב' נעמה לרנר ובמסגרתה נחשפנו ממקור ראשון על-ידי מר אודי הלר לקשיים אותם חווים בעלי מוגבלויות בבתי המשפט. מדובר בנושא בעל חשיבות עליונה ויש לשבח את המערכת על הטמעתו בקרב השופטים".

יולי אדלשטיין

"המאמר שפרסמת באתר Ynet הוא חשוב מאין כמוהו. אני בטוח שעבור קוראים רבים הוא פקח את העיניים למציאות הקשה שמגפת הקורונה בישרה עבור אלו שגם השגרה אינה פשוטה עבורם" כתב לי חה"כ יולי אדלשטיין במכתב שבאמת עבורי, היה משמעותי.

חתמת את המאמר בכך שאתה "מנסה להפוך את העולם לקצת יותר טוב למען כולם" - וזה נכון. אתה מנסה אודי, ולדעתי אתה גם מצליח להפוך את העולם ליותר טוב. לכן, אני חושב שהכותרת של המאמר מוטעית: אתה לא מייצג את החוליות החלשות בחברה שלנו אלא את החזקות - החוליות שמזכירות לנו מי אנחנו באמת ומהן המשימות החברתיות החשובות שאנחנו חייבים לטפל בהן.

אני משוכנע שבתהליך ההתגברות על נזקי המגפה אף אחד לא ישכח את החוליות האלו - ולך, אודי, יהיה חלק חשוב בכך. יישר כחך".

מפגש תכנית רואים רחו"ק (עתודת מנהיגות בכירה במשרדי הממשלה)

"השיח מעורר ההשראה שהתקיים אתכם פתח את כיווני המחשבה ויצר שיח מעורר בין המשתתפים, להתבוננות מחודשת על המושגים והתפיסות של מנהיגות בראיית האזרח במרכז. האופן המרתק בו הוצגו הדברים, ברגישות, בכנות ובדיוק שנשאר נאמן לרעיון ולערך האדם במרכז, הותיר רושם עז וממשיך להדהד. למפגש זה היה ערך ובטוחות כי עוד יתרום ליצירה והנעת מהלכי המשך לקידום תהליכי שינוי בשדה הרווחה! תודה על הנכונות להקדיש מזמנכם לפיתוח מנהיגות העתיד של שדה השירותים החברתיים במדינת ישראל".

קבוצת מפגשים לאזרחים ותיקים

מעל 40 אנשים מבוגרים ומקסימים, חלקם רופאים, חלקם עוסקים בהתנדבות או שבעברם טיפלו באנשים על הספקטרום, נפגשים בערבי שישי ומקשיבים. במשך שעתיים ויותר הצגתי בפניהם וב-1 וחצי בלילה חזרתי הביתה. למחרת זכיתי לתגובות משמחות. הנה כמה מהן:

"חווינו אמש במעונכם חוויה מלמדת, מטלטלת וחשובה. המרצה ריתק אותנו בתובנות האוטיזם, מנסיונו, מקשייו, מההתמודדות היומיומית מול העולם ומחייו המורכבים. רצינו לשמוע וללמוד עוד ועוד"

"תודה על ערב מעניין, מלמד ומעשיר. במהלך שנות עבודתי טיפלתי בהמון ילדים אוטיסטים והיה לי מאד מעניין לפגוש ילד כזה- כמבוגר. אדם פעיל, בשטחים רבים ובתחומי ענין רבים ובעל תרומה כל כך חשובה לחברה".

"אכן, ערב מרתק, מעניין, ידיעותיו ושטחי פעולותיו ראויים להערכה, כל הכבוד! כיצד הפך את מוגבלותו למטרת מחקר וסיוע לאחרים. חווינו חויה מיוחדת במינה".

"תודה על שסיפקתם לנו הזדמנות נדירה להציץ לתוך עולמם הייחודי והמיוחד של ה"רצופים" כפי שאודי כינה את אלה הלוקים בהפרעת הספקטרום האוטיסטי. זאת, בזכות הרצאתו הרהוטה וסיפוריו המאלפים של אודי, אחד מהם, שמהווה דוגמא יוצאת דופן למדי של הישגים מרשימים - הן בידענותו והשכלתו והן בפעילויותיו המתמידות, הברוכות, והמגוונות לשיפור התובנות וההבנה של המוסדות הרלבנטיים והחברה בכלל".

שרית גורן, מנהלת מכינה קדם-צבאית

"במהלך ימי סגר הקורונה אודי הלר ניאות להעביר הרצאה בזום בקתדרה וירטואלית שהוקמה ע"י מכינת באר אורה לטובת חניכי מכינה ותושבי חבל אילות. ההרצאה הייתה מעניינת ומרתקת. במהלך דבריו פתח צוהר לעולמו האישי המיוחד, אורח חייו, דרכי מחשבתו, דרכי התמודדותו, קשיים, הצלחות.

ניכר כי אודי מיומן ומבין בכל נושא העמידה מול קהל, מעביר את דבריו באופן רהוט, יודע להחזיק בקהל קשוב ומתעניין. חשוב להזכיר שוב שההרצאה הועברה דרך מחשב כשלאודי אין דרך "להרגיש" את הקהל ולצור קשר עין איתו.

בסיום ההרצאה קהל המאזינים התרגש מאוד, שיתף פעולה בשאלות רבות, אודי מצידו היה נכון וסבלני לענות לכולם. אנו מודים למר הלר על היענותו במתן ההרצאה, על זמנו ומרצו וממליצים בחום לשמוע את סיפורו".