בטלוויזיה, ברדיו ובדיגיטל

את דרכי בעולם הטלוויזיה התחלתי ב"סליחה על השאלה". לאחר כתיבת הטור "מה קורה כשזורקים אוטיסט לרחוב" (10/2018) שפורסם ב-Ynet וזכה לתהודה רבה, הצלחתי להגיע למפיקה הראשית של התוכנית. לשמחתי היא התלהבה. בחודש ינואר נערכו האודישינים, במרץ התבשרתי כי התקבלתי ובאפריל נערכו הצילומים. כאשר הפרק שודר בחודש אוגוסט, התאכזבתי, לא באתי להסביר על אוטיזם כי אם לספר את הסיפור, שאנשים יחשפו אלינו כמו שאנחנו. מאז אני משתדל להסביר ולהנגיש אוטיזם לקהל הרחב לצד חשיפה של סיפורים אישיים.

אצל איריס לונדון-זולטי ברדיו החברתי הראשון.

שעה של כיף עם אשה מקסימה שנהנתה לראיין אותי ולשמוע על מסלול חיי, הפעילות למען אוטיסטים בחברה, על היזם Working Rainbows ועוד.

פורסם: 19 אוגוסט 2020

אצל אורלי וילנאי וגיא מרוז בנושא זוגיות ואפליה נגד אוטיסטים

ביקורות רבות התקבלו לטור שפורסם ב-Ynet על קשיים בזוגיות אצל אנשים עם אוטיזם. זכיתי לתמיכה רבה, אך לצד זאת, אנשים רבים בחרו להתעלם מהמהות - הרצון הרב שלנו לאהבה, והתמקדו בבחירה שלי לא לספר לפני הדיט על כך שאני אוטיסט. במקום זאת העדיפו לציין כי אוטיזם מועבר תורשתית ולכן נשללת ממני ה זכות לא לספר.

פורסם: 29 יולי 2020

אצל אורלי וילנאי וגיא מרוז בנושא תעסוקת אוטיסטים.

העסקת אדם עם אוטיזם דורשת מאמץ מסוים, מצידו ומצד המעסיק, אבל הוא יכול לתרום רבות, הרבה יותר מהמצופה, אם תהיה ההכשרה המתאימה, גם לו וגם למעסיק. יש קשיים, אפשר להתגבר עליהם ולנצח בגדול. אבל אין מודעות, אין מספיק מודעות. אין תוכנית לאומית. יש מיזמים פרטיים, והם קטנים ובלי תקציב משמעותי.

פורסם: 29 יולי 2020

אצל אורלי וגיא בנושא תעודת אזרח עם אוטיזם

על היוזמה החדשה שלי. אנשים שמעו על אוטיזם, אבל לא יודעים מזה אומר. רובינו גם מתביישים, פוחדים. אז קבלו את תעודת "אזרח עם אוטיזם" הכוללת הנחיות פשוטות מה לעשות ומה לא לעשות עם האדם שלפניך. תעודה רשמית, שלא מחייבת יידוע ביטוח לאומי או רווחה, תגן על אוטיסטים ותמנע אי הבנות מול רשויות, כוחות בטחון ועוד.

פורסם: 30 יוני 2020

אצל ישי שנרב בגלי צה"ל על יום ההתרמה לאלו"ט

עד כמה נוח לנו לברוח לכל אותם אוטיסטים "גאונים", לברוח מעשרות אלפי אוטיסטים שלא מתראיינים, שלא מופיעים בטלוויזיה, שזקוקים להוריהם כדי שילחמו עבורם יום יום. הם לא בתפקוד נמוך, החברה מתייגת אותם בתפקוד נמוך ולא מאפשרת להם להיות בתפקוד גבוה יותר, להשתלב, להיות כמה שיותר בזכות עצמם.

פורסם: 21 ינואר 2020