בטלוויזיה, ברדיו ובדיגיטל

את דרכי בעולם הטלוויזיה התחלתי ב"סליחה על השאלה". לאחר כתיבת הטור "מה קורה כשזורקים אוטיסט לרחוב" (10/2018) שפורסם ב-Ynet וזכה לתהודה רבה, הצלחתי להגיע למפיקה הראשית של התוכנית. לשמחתי היא התלהבה. בחודש ינואר נערכו האודישינים, במרץ התבשרתי כי התקבלתי ובאפריל נערכו הצילומים. כאשר הפרק שודר בחודש אוגוסט, התאכזבתי, לא באתי להסביר על אוטיזם כי אם לספר את הסיפור, שאנשים יחשפו אלינו כמו שאנחנו. מאז אני משתדל להסביר ולהנגיש אוטיזם לקהל הרחב לצד חשיפה של סיפורים אישיים.

פודקאסט חמש אצבעות - אוטיזם הסיפור של כולנו.

"ללא ספק הפרק המרגש ביותר שהקלטנו עד כה" כתב אמיר מנחם, מיסד המכינה "חמש אצבעות". אמיר מראיין אותי ביחד עם יובל ועקנין, אחר של יונתן, צעיר על הרצף. על החינוך, אוטיזם, התוכנית הצבאית, קידום זכויות אדם, מודלים לשילוב אנשים עם מוגבלות ועוד.

פורסם: 2 אפריל 2021

ראיון בגלי צה"ל על הנגשת הצדק לאנשים עם מוגבלות ואוטיזם בחקירות משטרה ובהליכים משפטיים

הרבה מאוד אוטיסטים מסתבכים מדי שנה עם המשטרה, חווים ניצול ופוחדים להגיש תלונה, לא יודעים איך להתנהג בבית משפט ומשכך נמנע מהם הצדק. את כל זאת חוויתי על בשרי, התעללות מצד הורים, חונך, כל אלו הובילו ללא מעט קשיים והתנהלות מול מערכת המשפט.

פורסם: 7 ינואר 2021

ראיון לכתבה של יעל עובדיה בגלי צה"ל על תוכנית האוטיסטים החדשה במסגרת יום ההתרמה לאלו"ט

בהמשך לכתבה ב-Ynet, ראיון על התוכנית החדשה בהשתתפות גל ונגה, צעירים על הרצף שהכרתי בהרצאה ומדברים על חשיבות הגיוס לצה"ל עבורם.

פורסם: 7 ינואר 2021

אצל איריס לונדון-זולטי ברדיו החברתי הראשון.

שעה של כיף עם אשה מקסימה שנהנתה לראיין אותי ולשמוע על מסלול חיי, הפעילות למען אוטיסטים בחברה, על היזם Working Rainbows ועוד.

פורסם: 19 אוגוסט 2020

אצל אורלי וילנאי וגיא מרוז בנושא זוגיות ואפליה נגד אוטיסטים

ביקורות רבות התקבלו לטור שפורסם ב-Ynet על קשיים בזוגיות אצל אנשים עם אוטיזם. זכיתי לתמיכה רבה, אך לצד זאת, אנשים רבים בחרו להתעלם מהמהות - הרצון הרב שלנו לאהבה, והתמקדו בבחירה שלי לא לספר לפני הדיט על כך שאני אוטיסט. במקום זאת העדיפו לציין כי אוטיזם מועבר תורשתית ולכן נשללת ממני ה זכות לא לספר.

פורסם: 29 יולי 2020

אצל אורלי וילנאי וגיא מרוז בנושא תעסוקת אוטיסטים.

העסקת אדם עם אוטיזם דורשת מאמץ מסוים, מצידו ומצד המעסיק, אבל הוא יכול לתרום רבות, הרבה יותר מהמצופה, אם תהיה ההכשרה המתאימה, גם לו וגם למעסיק. יש קשיים, אפשר להתגבר עליהם ולנצח בגדול. אבל אין מודעות, אין מספיק מודעות. אין תוכנית לאומית. יש מיזמים פרטיים, והם קטנים ובלי תקציב משמעותי.

פורסם: 29 יולי 2020

אצל אורלי וגיא בנושא תעודת אזרח עם אוטיזם

על היוזמה החדשה שלי. אנשים שמעו על אוטיזם, אבל לא יודעים מזה אומר. רובינו גם מתביישים, פוחדים. אז קבלו את תעודת "אזרח עם אוטיזם" הכוללת הנחיות פשוטות מה לעשות ומה לא לעשות עם האדם שלפניך. תעודה רשמית, שלא מחייבת יידוע ביטוח לאומי או רווחה, תגן על אוטיסטים ותמנע אי הבנות מול רשויות, כוחות בטחון ועוד.

פורסם: 30 יוני 2020

אצל ישי שנרב בגלי צה"ל על יום ההתרמה לאלו"ט

עד כמה נוח לנו לברוח לכל אותם אוטיסטים "גאונים", לברוח מעשרות אלפי אוטיסטים שלא מתראיינים, שלא מופיעים בטלוויזיה, שזקוקים להוריהם כדי שילחמו עבורם יום יום. הם לא בתפקוד נמוך, החברה מתייגת אותם בתפקוד נמוך ולא מאפשרת להם להיות בתפקוד גבוה יותר, להשתלב, להיות כמה שיותר בזכות עצמם.

פורסם: 21 ינואר 2020